Najnowsza prognoza wyborcza

Drodzy Państwo,

długo tworzyliśmy nasz ośrodek. Założenie które przyjęliśmy oznaczało konieczność znalezienia metody badawczej, która pozwala przeprowadzić badanie zupełnie anonimowo. Jakiekolwiek podejrzenie o brak anonimowości powoduje w państwie, które zmierza w stronę autorytaryzmu, że wyniki partii rządzącej są zawyżane. Po raz pierwszy widzieliśmy to zjawisko w wyborach w 2019 roku, gdy prawie wszystkie ośrodki badań przeszacowały PiS. Uważamy, że nasza metoda pozwala uniknąć tego błędu. Będziemy publikować dane w każdą sobotę aż do wyborów. Jesteśmy pewni, że nasze wyniki będą najdokładniejsze.

Zachęcamy do komentowania, do powielania i do wpłat na nasz ośrodek, które przyjmuje m.in. Fundacja Obrony Demokracji.

Dzisiaj publikujemy pierwszą prognozę sierpniową. I od razu spora niespodzianka. PO wygrywa z PiS aż o 3 pkt procentowe.
Na dodatek świetny wynik Agrounii!

Dotychczas robiliśmy badania nieregularnie i pokazywaliśmy jedynie w gronie zaufanych przyjaciół. Dzisiaj rozpoczynamy regularne badania i otwieramy własną stronę.

Oto wyniki badania przeprowadzonego na reprezentatywnej próbce w dniach 2-5 sierpnia 2022 wraz z prognozowanym rozkładem mandatów w Sejmie.

PO – 31,1% i 166 mandatów

PiS – 28,2% i 163 mandaty

PL 2050 – 16,2% i 78 mandatów

Lewica – 9,3% i 35 mandatów

PSL – 6,2% i 17 mandatów

Poniżej progu wyborczego znajduje się Konfederacja z wynikiem 4,6% oraz Agrounia, która otrzymała 4,0%.

Jeden mandat przypada oczywiście Mniejszości Niemieckiej.